Jakość gleb i potencjał przyrodniczy powiatu zamojskiego należy do najlepszych w Polsce.

Lubelszczyzna, a wraz z nią Zamojszczyzna to polskie zagłębie owocowo-warzywne. Z roku na rok przybywa plantacji, na których są produkowane bardzo wysokiej jakości odmiany.

Doświadczeni i wysoko wykwalifikowani instruktorzy z Działu Zaopatrzenia i Kontraktacji współpracują z naszymi rolnikami lustrując plantacje, organizując szkolenia, pokazy, udzielając wskazówek dotyczących formy uprawy, zabiegów agrotechnicznych i ochrony roślin.

Dostawcami są rolnicy indywidualni i plantatorzy należący do grup producenckich, którzy produkcję owoców i warzyw doprowadzili do perfekcji dostarczając surowiec wysokiej i powtarzalnej jakości. Wyznają dewizę: “Najlepszą wizytówką rolnika jest jego pole i to jak na nim rosną i wyglądają rośliny“.

Skupujemy od 5000 do 7000 ton owoców i warzyw rocznie.

Zapraszamy do współpracy z Działem Zaopatrzenia i Kontraktacji
tel. +48 84 638 97 26
e-mail: logistyka@mors.zamosc.pl

 

Zmiany w wykazie zoocydów:

W 2023 r. zakaz stosowania środków opartych na indoksakarbie, skutkiem czego nie można już stosować preparatów: Indoxa 30 WG, Indoxanin 300, Intensa, Rumo 30 WG, Sakarb 30 WG, Steward 30 WG.

Wycofane zostały zostały następujące środki zawierające cypermetrynę, takie jak: Afi Max 500 EC, Cimex Forte 500 EC, Cypermoc, Superkill 500 EC.

Z rejestru fungicydów usunięto:

Azoxymoc, Ascom, Azoksystrobi 250 SC, Strobin 250, Tascom 250 SC (azoksystrobina)

Curzate Cu 49,5 WP  (miedź w postaci tlenochlorku miedziowego)

Fludiocyp 62,5 WG ( mieszanina cyprodynilu i fludioksonilu)

Magnicur Finito (chlorowodorek propamokarbu i fluopikolidu)

Magnicur Gold ( trifloksystrobina)

Monceren Pro 258 FS ( pencykuron)

Pallas 100 EC (penkonazol)